De Ultimă Oră

BREAKING NEWS! Incident cu foc de armă la BPDS „Fulger”: Un angajat a fost rănit după o împușcătură involuntară

Un incident cu implicarea unei arme de foc a avut loc recent în incinta Brigăzii de poliție cu destinație specială (BPDS) „Fulger”. Un angajat al instit…

Actualizat acum 3 ore

O stație cu mozaic din Stăuceni, aproape distrusă de ASD, pentru a fi înlocuită cu “stația europeană” a lui Andrei Spînu

Adrian Sirbu

O stație de așteptare cu mozaic de la Stăuceni a fost la un pas de a fi demolată de către echipele ASD.

Cetățenii care au observat acest lucru imediat au sesizat autoritățile.

Cu o reacție a venit și ministrul Infrastructurii, Andrei Spînu.

Mulțumesc cetățenilor care ne-au sesizat referitor la lucrările de demolare a stației cu mozaic de la Stăuceni. Am cerut Administraţiei de Stat a Drumurilor de urgență să oprească lucrările. În perioada următoare vom analiza modul în care stația de la Stăuceni poate fi reabilitată. 

De asemenea, vom face o evaluare a tuturor stațiilor cu mozaic de pe drumurile naționale și regionale pentru a le păstra și renova. Lucrurile frumoase din țara noastră trebuie protejate”, a declarat ministrul Spînu.

Totodată, alături de vechea construcție se vede o nouă stație metalică.

Foto: Alex Buretz