De Ultimă Oră

BREAKING NEWS! Incident cu foc de armă la BPDS „Fulger”: Un angajat a fost rănit după o împușcătură involuntară

Un incident cu implicarea unei arme de foc a avut loc recent în incinta Brigăzii de poliție cu destinație specială (BPDS) „Fulger”. Un angajat al instit…

Actualizat acum 4 ore

semnarea Memorandumului de colaborare

Oraşul Cahul a semnat un memorandum de colaborare cu oraşul Tomi din Japonia

Cristina Parpalov

La eveniment au participat dl Ion Groza, președintele raionului Cahul, dl Vladimir Calmîc, vicepreședintele raionului, dl Nicolae Dandiș, primarul municipiului Cahul, dl Vasile Bumacov, ambasadorul Republicii Moldova în Japonia, dl Toshio Hanaoka, primarul municipiului Tomi, reprezentanți ai municipiului Cahul cît și reprezentanți din Japonia, scrie cahul.md