Sari la conținut
Logo LiberTV Moldova
  • Acasă
  • Politică
  • Economie
  • Social
  • Externe
  • Sănătate
  • Sport
incendiu

Incendiu în raionul Edineț

Beatrice Dornean • 19 februarie 2016

Pompierii au stabilit că incendiul a pornit de la o anexă a magazinului. Datorită faptului că pompierii au sosit rapid, restul magazinului a fost salvat, incidentul fiind localizat în 20 de minute.

În urma incendiului, nimeni nu a avut de suferit, iar acum rămâne ca Serviciului Situații Excepționale să stabilească care au fost cauzele.

Menţionăm că, incendiul a avut loc joi, 18 februarie 2016. 

15 iulie 2026

Furtuna de ieri a dat de lucru salvatorilor: Copaci căzuți peste mașini, trasee blocate și conducte de gaz avariate în mai multe raioane

15 iulie 2026

Tragedie la Drochia: O femeie de 87 de ani, spulberată mortal pe trecerea de pietoni de un tânăr de 23 de ani

14 iulie 2026

Accident grav pe traseul Chișinău – Anenii Noi: Un microbuz s-a răsturnat, iar două mașini s-au ciocnit frontal după o depășire eșuată

14 iulie 2026

Premieră pe Champs-Élysées: Militarii Gărzii de Onoare a Republicii Moldova au defilat la parada de Ziua Națională a Franței

vera

21 mai 2017

(INTERVIU) Vera NASTASIU: „Nu mă interesează CELEBRITATEA”

antrenoare de dictie

21 mai 2017

(INTERVIU) Vera NASTASIU: „Nu mă interesează CELEBRITATEA”

CNA

22 martie 2017

Un procuror a fost reținut de CNA pentru corupere pasivă

Vera

22 martie 2017

Cărți recomandate de antrenoarea de dicție Vera Nastasiu

Urmărește-ne

Din Alte Surse

  • Peste 406 mii de apeluri la ambulanță în șase luni. CNAMUP raportează creșterea numărului de solicitări
    Radio Chișinău acum 32 de minuteVezi Detalii
  • Ministerul Mediului propune interzicerea coroanelor funerare din plastic: proiectul este în consultări publice
    Radio Chișinău acum 52 de minuteVezi Detalii
  • Pompierii moldoveni detașați în Grecia, „înghesuiți câte 18 în vagon, fără mâncare în prima zi și fără diurne.”
    Timpul acum 55 de minuteVezi Detalii
  • Construcția drumului de ocolire a orașului Drochia avansează: Guvernul a aprobat o nouă etapă a proiectului
    Radio Chișinău acum o orăVezi Detalii
  • Directorul adjunct al SPPS, implicat în scandalul TUX, scapă de controlul ANI
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • O companie autohtonă a dezvoltat conceptul unui autobuz electric pe șine, care poate fi utilizat pentru transportul feroviar de pasageri
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Peste 40 de mii de locuitori din Cimișlia vor beneficia de o Casă de Cultură modernizată
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • LA DOSAR | Mihai Isac: Guvernul Tofan va avea nevoie de foarte mult sprijin din partea PAS. Urmează reforme extrem de grele (AUDIO)
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Peste opt mii de locuri bugetare vor fi oferite în universități în noul an de studii
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Reguli noi pentru remunerarea persoanelor care vor asigura interimatul funcției de șef al misiunilor diplomatice
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Parlamentul se întrunește pe 21 iulie pentru învestirea Guvernului Tofan
    Timpul acum 3 oreVezi Detalii
  • Peste 9 mii de locuri bugetare pentru viitorii studenți, aprobate de Guvern
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • ASP respinge acuzațiile de tolerare a corupției: 50 de examinatori auto au fost concediați
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Anatolie Nosatîi, despre drona căzută la Copanca: „Detectarea de către radare depinde de distanță, altitudine și particularitățile terenului”
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Fostul vicepremier Victor Osipov, plasat sub control judiciar. Anunță că a sesizat CEDO
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Termeni și condiții
  • Despre noi