De Ultimă Oră

BREAKING NEWS! Incident cu foc de armă la BPDS „Fulger”: Un angajat a fost rănit după o împușcătură involuntară

Un incident cu implicarea unei arme de foc a avut loc recent în incinta Brigăzii de poliție cu destinație specială (BPDS) „Fulger”. Un angajat al instit…

Actualizat acum 53 de minute

sport

Barça a avut un om în minus: a alergat cu 12 km sub Atletico și a fost eliminată din Champions League.

Marcela Moga

Atletico a alergat în total 114,6 km, cu 12 km mai mult decât Barcelona (102,6).

Koke(12,2), Saul (12,1), Gabi (11,8), Augusto (11,8) și Griezmann (11,4) sunt jucătorii care au alergat cel mai mult.

De la Barça, doar Jordi Alba (10,9), Busquets (11) și Iniesta (10,2) au alergat peste 10 km.

Messi a alergat doar 7,04 km, cel mai puțin dintre cei 22 de titulari, precizează publicația AS.

Atletico Madrid, Bayern, Manchester City și Real Madrid s-au calificat în semifinalele Ligii.