![Sheriff](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/02/sheriff-1-4-992x558-c-default.jpg)
Sheriff Tiraspol a ieșit din lupta pentru calificarea în Champions League
Sheriff a fost gazdă în meciul retur din preliminariile Ligii Campionilor, disputat marți la Tiraspol, terminat 0 – 0 . În prima partidă, mai puternici au fost cei de la Hapoel Beer Sheva, meci unde Sheriff a cedat cu 3-2 . Scorul dat nu a fost suficient pentru a se califica în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, dar nici pentru a rămâne în lupta celeilaltei competiții europene – Europa League.
Hapoel Beer Shev va întâlni în etapa următoare echipa grecească – Olympiakos.
Reamintim că până joi, Zimbru Chișinău este singura echipă reprezentativă a Republicii Moldova care joacă în cupele europene. Aceștea vor juca meciul retur din turul doi preliminar din Europa League în deplasare contra turcilor de la Osmanlispor .