![Donate-a-bench](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/02/media-147334632328013100-4-992x558-c-default.jpg)
În cadrul proiectului „Donate-A-Bench”, au mai fost dăruite încă două bănci Chișinăului
Menționăm că prima bancă, dăruită orașului în cadrul acestui proiect, a fost donată de către un cuplu din Chișinău, în memoria fiului lor decedat. Aceasta este amplasată în sectorul Botanica, pe bulevardul Traian.
Proiectul „Donate-A-Bench” a fost lansat la data de 30 iunie 2016, de către Asociația Obștească „Pacurile Viitorului”. Prin intermediul acestuia, locuitorii capitalei, persoane fizice și juridice, sunt îndemnați să dăruiască Chișinăului o bancă, pe care ulterior va fi atașată o plăcuţă informativă despre persoana care a făcut donaţia.