![Radu Albot mândria țări noastre](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/02/radu-albot-14-992x558-c-default.jpg)
Radu Albot, a pierdut în fața jucătorului belgian David Goffin
Totodată, Radu Albot participă la un concurs de dublu împreună cu israelianul Dudi Sela. Duetul lor s-a calificat în sferturi, unde se vor confrunta cu 2 tenismani ruși.
Radu Albot este cel mai bun tenisman care a existat vreodată în Moldova și unul dintre cei mai buni tenismani din lume. Radu face parte din top 100 ATP la simplu, este primul și unicul concetățean de-al nostru care obținut acest rezultat.