Sari la conținut
Logo LiberTV Moldova
  • Acasă
  • Politică
  • Economie
  • Social
  • Externe
  • Sănătate
  • Sport
atac

Atac cu bombă într-un oraș din Turcia

Alexandrina Godiac • 25 septembrie 2019

Atentatul s-a produs în oraşul Adana, Turcia. Potrivit autorităților locale, explozia a fost provocată de un dispozitiv artizanal și a vizat un autobuz plin cu militari.

Răniţii au fost transportaţi cu ambulanţele la spitalele din apropiere, dar viața lor nu este în pericol, scrie presa din Ankara. Atacul nu a fost revendicat, deocamdată, de nicio grupare.

1 iulie 2026

Reuters: Germania a pus sub acuzare un cetățean ucrainean în dosarul exploziilor de la gazoductele Nord Stream

1 iulie 2026

Atac sângeros cu rachete balistice asupra regiunii Odesa: Doi morți și cel puțin 15 răniți. Pompierii au salvat un lan de grâu de la mistuire

30 iunie 2026

Polonia impune condiții Ucrainei pentru aderarea la UE: „Fără rezolvarea problemei Bandera, nu vor exista voturi pozitive”

29 iunie 2026

Lukașenko s-a întâlnit cu Xi Jinping la Beijing, pe fundalul presiunilor Moscovei și al tensiunilor cu Ucraina

grădinițe

17 iunie 2020

ULTIMA ORĂ! Într-un oraș din România se redeschid grădinițele

vama

17 iunie 2020

Un ucrainean a fost reținut pentru că a trecut vama ilegal în Republica Moldova

coronavirus

17 iunie 2020

În Federația Rusă începe testarea vaccinului pe oameni împotriva coronavirusului

guvernul romaniei

17 iunie 2020

Guvernul României a decis prelungirea stării de urgență cu încă 30 de zile

Urmărește-ne

Din Alte Surse

  • Trei persoane au fost reținute pentru escrocherie. Prejudiciul cauzat ajunge la 90 000 de lei
    Radio Chișinău acum o orăVezi Detalii
  • Economia Transnistriei, în declin: În 2025, PIB-ul a scăzut cu aproape 20%
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Doi morți și 15 răniți în urma unui atac cu rachete în regiunea Odesa
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Renato Usatîi: Parlamentarele anticipate ar putea fi în interesul opoziției și al PAS
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Ministrul Sănătății, Emil Ceban, s-a întâlnit la Bruxelles cu vicepreședintele executiv al Comisiei Europene, Roxana Mînzatu. Discuțiile s-au axat pe consolidarea cooperării în domeniul dezvoltării resurselor umane din sănătate
    Radio Chișinău acum o orăVezi Detalii
  • Lucrările la Linia Electrică Aeriană 400 kV Vulcănești–Chișinău au fost finalizate
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Rusia a ajuns să importe benzină după atacurile ucrainene asupra rafinăriilor. Kremlinul confirmă negocierile
    Timpul acum 2 oreVezi Detalii
  • Persoanele condamnate pentru infracțiuni împotriva copiilor nu vor putea ocupa funcții care implică interacțiunea cu minorii
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Liceul teoretic „Mihai Eminescu” din Cahul va fi modernizat cu o investiție de 72 de milioane de lei
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Comisia pentru control al finanțelor publice a audiat rapoartele de activitate ale Curții de Conturi pentru anii 2024–2025
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Semnătura electronică va putea fi obținută de la vârsta de 14 ani. Daniella Misail-Nichitin: „Nu va avea aceleași efecte juridice ca în cazul unui adult”
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Ucraina a lovit din nou o rafinărie din Rusia, la peste 1.300 de kilometri de front. Zelenski: „Este un răspuns pe deplin just”
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Parlamentul pregătește reguli mai dure pentru condamnații care încearcă să părăsească ilegal Republica Moldova
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Record pe bursa energiei electrice: 542 MWh tranzacționați într-o singură zi, echivalentul a circa 4% din consum
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • Subvenții pentru fermieri: Peste 50 de milioane de lei, autorizate spre plată în luna iunie
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • Termeni și condiții
  • Despre noi