Sari la conținut
Logo LiberTV Moldova
  • Acasă
  • Politică
  • Economie
  • Social
  • Externe
  • Sănătate
  • Sport
Alianța pentru Unirea Românilor (A.U.R)

Conferință de presă organizată de A.U.R

Alexandrina Godiac • 19 februarie 2020

În cadrul conferinței se vor aborda mai multe subiecte: modificări la legislația electorală, situația de la Muzeul Bran, aflat în pericol de închidere, declarațiile scandaloase ale șefului Consiliului Național pentru Combaterea Dicriminării (CNCD), Aztalos Csaba, potrivit căruia ”Ungaria preia din atribuțiile statului român în Transilvania”.

 

28 ianuarie 2026

Maia Sandu condamnă atacul asupra unui tren cu civili în Ucraina: „Atacarea lor încalcă dreptul internațional”

27 ianuarie 2026

(VIDEO) Fracțiunea Partidului Nostru a înregistrat un proiect de lege prin care certificatul de naștere va fi recunoscut ca dovadă a cetățeniei

27 ianuarie 2026

Constantin Țuțu, condamnat la 8 ani de închisoare pentru îmbogățire ilicită și trafic de influență

26 ianuarie 2026

Alexandru Berlinschii anunță pregătirea unor modificări la noua Lege a cetățeniei: ”Azi, tinerii din Moldova riscă să rămână apatrizi!”

grădinițe

17 iunie 2020

ULTIMA ORĂ! Într-un oraș din România se redeschid grădinițele

vama

17 iunie 2020

Un ucrainean a fost reținut pentru că a trecut vama ilegal în Republica Moldova

coronavirus

17 iunie 2020

În Federația Rusă începe testarea vaccinului pe oameni împotriva coronavirusului

guvernul romaniei

17 iunie 2020

Guvernul României a decis prelungirea stării de urgență cu încă 30 de zile

Urmărește-ne

Din Alte Surse

  • Maia Sandu, întrebată la APCE despre unire: Nu vrem să cădem sub ocupația Rusiei
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Ministrul Energiei: Tariful la gaz va scădea, dar reducerea exactă e greu de estimat și depinde de ANRE
    Radio Chișinău acum o orăVezi Detalii
  • Constantin Cuiumju, deputat: Partidul Nostru cere reducerea urgentă a tarifului la gaz, cu aplicare din 1 ianuarie
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Republica Moldova prelungește protecția temporară pentru refugiații ucraineni
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Grav accident în raionul Ungheni: Un bărbat a fost lovit mortal de o mașină
    Timpul acum o orăVezi Detalii
  • Benzina va fi mai ieftină mâine, 29 ianuarie. Cât va costa motorina
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Fost senator francez condamnat la 4 ani de închisoare după ce a drogat o deputată cu intenția de a o agresa sexual
    Timpul acum 2 oreVezi Detalii
  • Antreprenorii independenți vor avea acces la aceleași tipuri de indemnizații ca și celelalte categorii de persoane asigurate
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Maia Sandu condamnă atacul asupra unui tren cu civili din Ucraina: Transporta bărbați și femei, care își vedeau de viața lor
    Timpul acum 2 oreVezi Detalii
  • Procuroarea Elena Panfil, eliminată din sistem. CSP a admis contestația ex-PG Ion Munteanu
    Timpul acum 2 oreVezi Detalii
  • Protecția temporară a persoanelor strămutate din Ucraina, prelungită până pe 1 martie 2027
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • „Cei responsabili trebuie să fie trași la răspundere”. Mesajul transmis de președinta Maia Sandu după atacul asupra unui tren cu pasageri din Ucraina (VIDEO)
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Peste 15 mii de consumatori au rămas fără energie electrică din cauza chiciurei. Intervențiile sunt îngreunate de condițiile meteo (FOTO)
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Un profesionist din diasporă, numit secretar de stat la Ministerul Justiției
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Peste 850 de tineri din regiunea transnistreană studiază pe locuri bugetare în instituțiile de învățământ din R. Moldova
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Termeni și condiții
  • Despre noi