![](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/06/120088653_661667918089283_1640773816451983322_n-992x558-c-default.jpg)
Acțiune de salubrizare a Cimitirului Eroilor din Chișinău, organizată de Asociația Unirea ODIP
Astăzi, de Ziua Mediului, membri ai Asociației „UNIREA–ODIP” au organizat o acțiune de salubrizare a Cimitirului Eroilor din Chișinău.
În preajma zilei de 5 iunie, Ziua Mediului, tinerii de la Asociația Onoare, Demnitate și Patrie au decis să realizeze o campanie de salubrizare a Cimitirului Eroilor, unde au fost înmormântați participanți la cele două războaie mondiale. Monumentul istoric, ce datează din 1918, este, în prezent, în paragină.