Ambasadorul UE, Peter Michalko, nu a fost lăsat să intre în Parlament Victoria Muntean • 8 iunie 2019 Din imaginile de mai jos se vede cum cei de la pază îi interzic lui Peter Michalko să intre in Parlament.
17 februarie 2026 BREAKING NEWS: Circulație restricționată spre mai multe puncte de trecere a frontierei cu Ucraina, inclusiv Palanca și Tudora, din cauza condițiilor meteo
17 februarie 2026 (FOTO) Autoturism prăbușit sub gheață pe lacul Ghidighici. Scafandrii IGSU au intervenit de urgență
16 februarie 2026 Ambulanță blocată în zăpadă în drum spre un pacient din Orhei: bărbatul a fost găsit decedat
16 februarie 2026 Mașină prăbușită într-o groapă săpată la rețelele termice, pe strada Milescu Spătaru. Primăria: Intervențiile țin de „Termoelectrica”
2 septembrie 2022 Boris Gîlca: În Chișinău sunt peste 600 de pacienți cu alergie provocată de ambrozia