Capitala Letoniei va avea un scuar care va purta numele „Chișinău” Victoria Muntean • 20 ianuarie 2020 Totodată, tot în acest an, autoritățile locale din capitala Letoniei vor finanța lucrările de amenajare în Chișinău, în sectorul Buiucani, al unui scuar cu numele „Riga”.
16 august 2026 (FOTO) La Vălenii de Munte au început Cursurile de Vară ale Universității Populare „Nicolae Iorga” (Ediția a 73-a)
16 august 2026 Incident pe calea ferată: 7 vagoane încărcate cu cereale au deraiat în apropiere de satul Chircani
16 august 2026 Incident aerian la graniță: O dronă intrată dinspre Republica Moldova a fost doborâtă de un avion F-18 în județul Galați
15 august 2026 Capodopere de milioane de euro, furate din Italia și găsite la suspecți: Nouă moldoveni sunt cercetați în dosar
2 septembrie 2022 Boris Gîlca: În Chișinău sunt peste 600 de pacienți cu alergie provocată de ambrozia