![La săniuș a căzut un copil](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/02/la-sanius-a-cazut-4-992x558-c-default.jpg)
(FOTO) Ghinion la săniuș// Un adolescent s-a ales cu traumatisme după ce a căzut la săniuș
Este și cazul unui adolescent, care și-a fracturat piciorul în timp a alunecat de pe pârtie. Incidentul s-a întâmplat în sectorul Buiucani al capitalei, pe strada Nicolae Costin. Medicii recomandă părinților să nu-și lase nesupravegheați copiii minori, întrucât gheața de afară poate provoca traumatisme grave.
Adolescentul va fi internat în spital, unde i se va acorda ajutorul material necesar.