De Ultimă Oră

BREAKING NEWS | Tragedie la Judecătoria Strășeni: Un deținut de 23 de ani a murit, după ce un polițist a tras un foc de avertisment în timpul unei tentative de evadare

Un incident grav a avut loc astăzi în curtea Judecătoriei Strășeni. Un deținut în vârstă de 23 de ani a decedat după ce a fost împușcat de un polițist î…

Actualizat acum 58 de minute

Olga Verbițchi

PITICA A ÎNVINS – Olga Verbițchi este câștigătoarea titlului X FACTOR România, sezonul 6

Patricia Cotlău

Olga Verbițchi este prima concurentă originară din Republica Moldova care reușește să obțină Marele Premiu – Titlul X FACTOR ROMÂNIA, dar și 100.000 de euro. Pitica l-a avut în calitate de mentor pe solistul Carla`s Dreams.

În marea finală, Olga s-a luptat pentru trofeu cu finalistul din echipa Deliei, Raul Eregep. Voturile publicului și-au spus însă cuvântul.

„ – Dar ce-ar însemna pentru tine, de exemplu, să câștigi X FACTOR?

 – Îmi voi îndeplini cel mai mare vis.” – a declarat Olga în unul din interviurile pentru concurs

Felicitări, Olga!

Mai jos aveți momentul desemnării câștigătorului: