![muscat](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/02/muscat-de-un-caine-2-992x558-c-default.jpg)
Un copil a ajuns la spital după ce a fost mușcat de un câine
Părinții copilului sunt plecați peste hotare, iar minorul e sub o tutelă.
„Starea copilului este extrem de gravă. Prognoze îmbucurătoare nu sunt. Copilul s-a adresat la medic deja când a început tabloul clinic”, a spus medicul infecționist a spitalului Diana Vlad.
IMSP Centrul de Sănătate Stăuceni a declarat că copilul a mai fost mușcat de câini.
„Copilul era foarte bun la suflet. El se juca deseori cu câinii. Tutela spune că a fost mușcat și în martie, și la începutul lui iunie”, spun medicii.