![rugby_minge](https://libertv.md/wp-content/uploads/2022/02/training-session-stade-francais-2013-04-19-t141007-4-992x558-c-default.jpg)
Cum s-a desfășurat primul antrenament al selecţionatei de juniori la rugby
Ei au avut un meci amical cu rugbyștii din anul 2000 și mai mici. Din prima s-a observat că sportivii au fost pregătiți bine, ceea ce ne încurajează pe viitor. Acțiunea a decurs pe noul stadion al Federației de Rugby din Moldova inaugurat în decembrie 2015. Selecționata nou formată va reprezinta Moldova la campionatele internaționale.