Sari la conținut
Logo LiberTV Moldova
  • Acasă
  • Politică
  • Economie
  • Social
  • Externe
  • Sănătate
  • Sport
Țigări

Zile numărate pînă la încercarea de minimizare a fumatului

Dan Varlan • 27 mai 2016

Gheretele ce comergializează țigări vor trebui amplasate la cel puțin 200 metri una de alta și la minimum 50 de metri de la școli și spitale.

Începînd cu 1 iunie se va interzice vânzarea țigărilor între orele 22:00 – 8:00. Amenzile prevăzute pentru fumat ilegal sau vânzarea țigărilor către minori se vor mări.

15 iulie 2026

Criză financiară la Spitalul Clinic Republican: Administrația confirmă reducerea plăților suplimentare pentru angajați

9 iulie 2026

Scandalul de la Spitalul Clinic Bălți s-a lăsat cu demiteri. Ministrul Sănătății, cu lacrimi în ochi: „Mi-e rușine. S-au format clanuri și bullying în colectiv”

22 mai 2026

Alertă sanitară în Moldova: Încă patru cazuri de febră Q, confirmate de ANSP. Care sunt raioanele afectate

15 mai 2026

Alertă de sănătate publică: Opt cazuri de febră Q înregistrate în Moldova. Șase pacienți sunt din Chișinău

Elicopter SMURD

8 iunie 2016

Primele concluzii ale investigației în urma tragediei elicopterului SMURD

Lux in padurile Moldovei

6 iunie 2016

Vile de lux în inima Codrilor: afacerea pusă pe roate de un afacerist cipriot

Marijuana

6 iunie 2016

Doi indivizi au fost prinși comercializând droguri

Fotbal

5 iunie 2016

România începe drumul la EURO 2016

Urmărește-ne

Din Alte Surse

  • Mitropolitul Basarabiei, ÎPS Antonie, întrevedere cu Mitropolitul Vladimir, în cadrul ședinței solemne a Parlamentului: Au discutat despre inițierea unui dialog între cele două Mitropolii (FOTO)
    Radio Chișinău acum 40 de minuteVezi Detalii
  • Viitură uriașă la granița dintre Nepal și China: cel puțin opt morți și aproape 400 de turiști dați dispăruți
    Radio Chișinău acum 58 de minuteVezi Detalii
  • Guvernul aprobă Programul național de incluziune socială a persoanelor cu dizabilități pentru anii 2026–2030
    Radio Chișinău acum o orăVezi Detalii
  • Eugeniu Buzatu a câștigat concursul pentru funcția de director general al Energocom
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Delegația Comitetului Politic al NATO, în vizită la Chișinău. Mihai Popșoi: „R. Moldova este interesată de aprofundarea dialogului politic și a cooperării practice cu NATO”
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Examinarea în apel pe dosarul „Frauda bancară” al lui Vlad Plahotniuc va începe pe 1 octombrie
    Radio Chișinău acum 2 oreVezi Detalii
  • Plahotniuc, prin videoconferință la Curtea de Apel. Ce cerere a avut fostul democrat
    Timpul acum 2 oreVezi Detalii
  • Maia Sandu, la ședința solemnă a Parlamentului: Independența este pusă la încercare în fiecare zi. Republica Moldova trebuie pusă la adăpost în UE
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • GALERIE FOTO | Peste 300 de tineri au depus jurământul militar în garnizoanele Chișinău și Bălți
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • România a primit primii bani din programul de apărare SAFE. Anunțul Comisiei Europene
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Guvernul Tofan susține licențierea importurilor de cereale, dar doar până la 31 octombrie
    Timpul acum 3 oreVezi Detalii
  • Atenție, chișinăuieni: Acces limitat pe mai multe străzi până pe 31 august
    Timpul acum 4 oreVezi Detalii
  • Accesul în anumite locuri publice din Chișinău va fi limitat până pe 31 august
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • Data alegerilor pentru bașcanul din UTA Găgăuzia nu a fost stabilită. Ședința Adunării Populare a eșuat
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • „Mergem pas cu pas pentru a încadra agenții economici din regiunea transnistreană în spațiul nostru fiscal”. Guvernul a aprobat aplicarea graduală TVA și a accizelor în stânga Nistrului
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • Termeni și condiții
  • Despre noi