Ronaldu nemulţumit de prestația islandezilor

Cristiano Ronaldo – nemulţumit de jocul islandezilor

Mihai Matcovschi

Liderul selecţionatei Portugaliei i-a criticat pe jucatorii selecţionatei Islandei.

„Este dezamăgitor faptul că am încercat tot posibilul pentru a câștiga meciul, Islanda nu a încercat să facă nimic. Ei au marcat un gol și au creat două puncte în 90 de minute,” a declarat Cristiano Ronaldo.

Mi se părea că islandezii au sărbătorit ca și în cazul în care ei ar fi câștigat Euro, a fost incredibil. Ei nu au încercat să joace, doar s-au apărat și protejat. După părerea mea, aceasta arată limitele conștiinței – ei vor realiza nimic în acest turneu.

„Este greu atunci când o echipă nu încearcă să joace, dar Portugalia a încercat și a jucat un fotbal bun. Nu îmi fac nicio grijă, turneul abia a început. Aţi văzut cum Spania, Franța – cele mai puternice echipe -, de asemenea, s-au confruntat cu probleme în jocurile lor „, a mai declarat fotbalistul.

Reamintim că scorul final al meciului Portugalia-Islanda este 1-1, golurile fiind marcate de portughezul Nani în minutul 31 şi de islandezul Bjarnason în minutul 51.