Sari la conținut
Logo LiberTV Moldova
  • Acasă
  • Politică
  • Economie
  • Social
  • Externe
  • Sănătate
  • Sport
Radu Albot

O nouă performanță a lui Radu Albot

Mihai Matcovschi • 24 iunie 2016

Dupa victoria de la turneul Challenger din Fergana, Uzbekistan,  tenismenul din Republica Moldova, Radu Albot, nu s-a oprit și s-a clasat pentru prima oară pe tabloul principal al turneului „Wimbledon”, reușind să obțină trei victorii consecutive în calificări.

Reamintim că Radu Albot este deținătorul a trei turnee Challenger și 14 turnee Futures, fiind plasat pe locul 111 în clasamentul mondial de tenis.
 

10 noiembrie 2025

Transgenderii ar putea fi interziși complet din competițiile feminine la Jocurile Olimpice

13 octombrie 2025

Victorie spectaculoasă pentru România: „Tricolorii” au învins Austria cu 1-0, după un gol marcat în prelungiri

10 octombrie 2025

Fotbal: România a învins Moldova cu 2-1, într-un meci amical disputat pe Arena Națională din București

18 septembrie 2025

Luptătoarea Irina Rîngaci a cucerit medalia de bronz la Campionatul Mondial de la Zagreb

Maria Şarapova

12 iulie 2016

Şarapova nu va participa la Olimpiada de la Rio

Optimist

11 iulie 2016

5 paşi pentru a deveni mai optimist

Kinder

8 iulie 2016

Află efectele negative ale mult iubitei ciocolate de copii Kinder dezvăluite de către o organizaţie nonguvernamentală

Francesca Jones

7 iulie 2016

Incredibila istorie a unei tenismene care au reuşit să treacă un cerc la turneul de mare şlem la juniori în ciuda handicapului fizic

Urmărește-ne

Din Alte Surse

  • „Idioții utili” din America pe care Putin îi manipulează ca pe marionete 
    Timpul acum 2 oreVezi Detalii
  • Regele Charles și regina Camilla au prezentat felicitarea de Crăciun pentru 2025
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • De ce Republica Moldova se confruntă și se va confrunta cu deficit de energie (Mold-street)
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Reparațiile la rețeaua electrică din Ucraina vor dura câteva săptămâni, declară operatorul Ukrenergo
    Radio Chișinău acum 3 oreVezi Detalii
  • Maia Sandu a retras dinstincțiile acordate președintelui Federației de Judo, Andrei Golban, și antrenorului Grigore Postica
    Timpul acum 4 oreVezi Detalii
  • Republica Moldova vizează o creștere de 60% a exporturilor de struguri de masă
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • Ucraina a înghețat o parte din activele lui Victor Gușan, oligarhul care controlează de facto economia Transnistriei
    Timpul acum 4 oreVezi Detalii
  • România continuă să exporte masiv energie în Republica Moldova (GRAFICE)
    Radio Chișinău acum 4 oreVezi Detalii
  • Maia Sandu îndeamnă cetățenii să se alăture campaniei „Cumpăr BUN de acasă”: Prin fiecare produs local cumpărat sprijinim creșterea economiei noastre (VIDEO)
    Radio Chișinău acum 5 oreVezi Detalii
  • Directorul general de la JPMorgan avertizează că slăbiciunea Europei ar putea afecta economia americană
    Radio Chișinău acum 5 oreVezi Detalii
  • Maia Sandu revocă distincțiile de stat acordate președintelui Federației de Judo și unui antrenor
    Radio Chișinău acum 5 oreVezi Detalii
  • AIEA solicită lucrări la Cernobîl, unde structura protectoare și-a pierdut „funcțiile de siguranță”
    Radio Chișinău acum 6 oreVezi Detalii
  • Uniunea Europeană oferă Republicii Moldova expertiză în domeniul piețelor instrumentelor financiare
    Radio Chișinău acum 6 oreVezi Detalii
  • Sectorul de drum Borceag – Chioselia Rusă a fost modernizat: 1,2 km de carosabil nou pentru locuitorii din sudul R. Moldova (FOTO)
    Radio Chișinău acum 7 oreVezi Detalii
  • VIDEO | Un incendiu a mistuit un club de noapte din Goa, India. Cel puțin 25 de oameni au murit, inclusiv turiști
    Radio Chișinău acum 7 oreVezi Detalii
  • Termeni și condiții
  • Despre noi